About

Mam na imię Gosia, jestem leśniczką i krawcową.

Zawsze wiem, czego chcę. Od kiedy pamiętam, wiedziałam, że będę leśnikiem. Dlaczego? Las jest częścią mnie i zwyczajnie czułam, że tak ma być. Studia leśne skończyłam w moim rodzinnym Krakowie. Stamtąd dość krętą drogą trafiłam do podlaskiej puszczy, gdzie pracuje jako leśny edukator i specjalista od ochrony przyrody.

Szyłam od dziecka, a własnoręcznie stworzone ubrania nosiłam już w podstawówce. Stary domowy singer, na którym mama pokazała mi pierwsze ściegi, jest ze mną do dziś. Już nie jako narzędzie pracy, ale jako pamiątka rodzinna, która ozdabia moją podlaską pracownię. W 2020 roku ukończyłam krawiecki kurs zawodowy z tytułem projektanta i konstruktora odzieży. Tak hobby stało się moim drugim zawodem.

Z pasji do lasu i do krawiectwa powstało Leśne Szycie. I wszystko złożyło się w spójną całość! To materiały w leśne wzory, z których tworzę akcesoria idealne n a wędrówki po lesie i w miejskiej dżungli. Szyte dla ludzi, którzy cenią jakość i wygodę, a przede wszystkim kochają przyrodę.

Leśne Szycie to marka osobista – taka moja własna, dostrojona do moich przekonań i potrzeb. Wybieram materiały najwyższej jakości, a wzory zawsze grają pierwsze skrzypce. Na dzianinach pojawiają się rośliny oraz zwierzęta, przedstawiciele rodzimej fauny i flory. Znam pochodzenie i skład swoich materiałów, nigdy nie marnuje skrawków, pakuje ekologicznie. Jestem zagorzałą zwolenniczką zrównoważonej mody, dlatego nie namawiam do kupowania. Stawiam na jakość i sama noszę ubrania z drugiej ręki. Kup u mnie jedną chustę, a będziesz ją nosić przez lata.

Wspieram małe firmy i indywidualnych twórców, dlatego z radością podejmuję z nimi współpracę – ale tylko wtedy, gdy wyznajemy te same wartości. Szanuję i doceniam rękodzieło oraz regionalne wyroby. Za to ogromnie podziwiam Podlasie!

W 2021 roku spełniłam jedno z moich największych marzeń: otworzyłam w Białymstoku własną pracownię. Można mnie w niej odwiedzać po wcześniejszym umówieniu się, bo jestem tam tylko wtedy, kiedy nie ma mnie w lesie. W wybrane soboty organizuję dni otwarte – wszystkie informacje znajdziesz na moich profilach w mediach społecznościowych i w newsletterze.

Szyję z pasją, dlatego robię to najlepiej, jak potrafię – i może dzięki temu tak fajnie mi wychodzi 😊

Social Media

Check out my social media profiles